• Home
  • Jak działa lustrzanka analogowa?

Jak działa lustrzanka analogowa?

 

Zanim zaczniesz czytać ten artykuł, w którym dowiesz się, jak działa lustrzanka analogowa, odpowiedź na pytanie „co to jest lustrzanka?” jest ważna. Na początek musisz wiedzieć, że lustrzanki fotograficzne mają kilka rodzajów. Lustrzanki analogowe są tego najprostsze i najtańsze. Są one stosowane również w telefonach komórkowych i smartfonach. Portal brainboss.pl dostarczy Ci mnóstwa interesujących treści. 

Czym jest lustrzanka analogowa?

Lustrzanki analogowe są „szybkie i z natury”. Dzięki temu, że nie przechwytują całego obrazu, uchwycenie kadru wygląda bardziej naturalnie. Poza tym zachowują większą ilość szczegółów, co sprawia, że obrazy wyglądają bardziej realistycznie.

W lustrzankach analogowych obraz pojawia się na płycie fotograficznej podobnie jak w lustrzankach cyfrowych, jednak tym razem nie ma tam matrycy LCD lub OLED. Nie ma też korekcji ostrości AF (automatycznego przełączania ostrości).

Lustrzanki fotograficzne – wszystkie, które pojawiły się na rynku do tej pory – to lustrzanki cyfrowe. Wielu fotografów uważa, że technika analogowa jest wspaniałym sposobem na zrobienie zdjęcia i uruchomienie pracy twórczej. Lustrzanka analogowa nie posiada obrazu cyfrowego, a jeśli chodzi o obrazy cyfrowe – są one przechowywane w formie elektronicznej. To nie powinno zaskakiwać, ponieważ wszystkie aparaty cyfrowe robią tak samo.