• Home
  • Budowa strony www

Budowa strony www

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z przenoszeniem działalności firm do przestrzeni wirtualnej. Własna witryna internetowa jest już obecnie praktycznie niezbędnym elementem wizerunku firmy . Budowa strony www może być realizowana we własnym zakresie przez przedsiębiorcę lub zlecana wyspecjalizowanym podmiotom. Jakie są zalety każdego z tych rozwiązań?

Sami tworzymy stronę www

Dla wielu początkujących przedsiębiorców stworzenie strony internetowej we własnym zakresie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Zaletą jest przede wszystkim jego ekonomia – większość pospolicie stosowanych do tego typu celów systemów zarządzania treścią jest bezpłatnych, a usługi firm oferujących miejsca na serwerach – stosunkowo tanie.

Budowa strony www własnymi siłami ma jednak również swoje wady. W miarę rozbudowy treści i kolejnych zmian w CMS jakość kodu staje się stopniowo coraz niższa. Efektem może być spowolnienie tempa ładowania witryny i spadek satysfakcji użytkowników.

Strona www tworzona przez firmę zewnętrzną

Niekiedy warto od razu postawić na fachową wiedzę wyspecjalizowanych informatyków. W szczególności dla firm, które sporą część swoich produktów lub usług planują sprzedawać za pośrednictwem własnej witryny, budowa strony www z udziałem specjalistów jest dobrym rozwiązaniem: pozwoli na uzyskanie zadowolonych klientów już w pierwszych dniach działania. Specjalistyczne usługi mogą być również przydatne w przebudowie witryny działającej – możliwe jest na przykład zachowanie dotychczasowych treści, przy dostosowaniu strony do wymogów współczesnego odbiorcy (na przykład poprzez użycie rozwiązań poprawiających jej działanie na urządzeniach mobilnych).