• Home
  • Czyj to numer telefonu?

Czyj to numer telefonu?

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, z pewnością nie mamy numerów do wszyściutkich osobników, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana mieszanka cyfr. Zwykle w tego typu chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, skoro przecież nie każde obce połączenia wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, który po prostu wymienił telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora. A jeśli mamy dojście do sieci, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od razu skorzystać z witryny, która interesuje się badaniem i opisywaniem różnych numerów telefonu. To ona tylko powie nam, co to za numer oraz do kogo on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.