• Home
  • Jak czyścić tapicerkę samochodu?

Jak czyścić tapicerkę samochodu?

W przypadku tkanin takich jak bawełna, len lub skóra, zacznij od dokładnego odkurzenia obszaru za pomocą narzędzia do tapicerki. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich luźnych zanieczyszczeń. Jeśli plama jest świeża i nadal mokra, użyj chłonnej szmatki (np. ręcznika papierowego), aby wchłonąć część płynu.

 

Wilgotna gąbka jest świetna do wchłaniania brudu, który został zmielony przez buty. Używaj jej oszczędnie, aby nie uszkodzić tkaniny. Możesz również spróbować użyć łagodnego detergentu na gąbce lub innym miękkim narzędziu czyszczącym, aby delikatnie usunąć plamy bez uszkadzania tkaniny tapicerowanej. Pamiętaj, aby wypróbować każdy środek czyszczący na niepozornej części siedzenia najpierw pod kątem trwałości koloru!

 

Czyszczenie tapicerki samochodowej jest takie samo jak czyszczenie każdej innej tkaniny – jeśli zastosujesz te same kroki, uzyskasz doskonałe rezultaty. Oto co należy zrobić:

 

-Po pierwsze, upewnij się, że wszystkie powierzchnie są suche. Tapicerka samochodowa powinna być sucha przed czyszczeniem.

 

-Jeśli plama jest tłusta lub oleista, spróbuj najpierw użyć chłonnego środka czyszczącego. Pomoże to wyciągnąć część oleju i smaru, dzięki czemu łatwiej będzie je wyczyścić.

 

-Dla zwykłych plam, spróbuj użyć środka do usuwania plam z enzymami i/lub łagodnego detergentu.

-Jeśli masz bardzo uparte plamy, które nie wyjdą z tymi metodami, użyj szczotki lub gąbki, aby zastosować wodę i detergent bezpośrednio do plamy (nazywa się to „wstrzyknięciem”). Pozwala je usiąść na chwilę, a następnie delikatnie szoruje go z miękką szczotką przed blotting go off i pozwalając mu wyschnąć całkowicie. Wejdź również na stronę http://carsio.pl/.