• Home
  • Jak odżywić włosy od środka?

Jak odżywić włosy od środka?

Chroń włosy przed zewnętrznymi uszkodzeniami. Przykryj go, gdy spędzasz długie godziny w słońcu, pływać w chlorowanym basenie lub spędzać czas, gdzie występuje wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Włosy mogą ulec zniszczeniu w wyniku wielokrotnego narażenia na te elementy, tak zwiąż go w szalik, nosić kapelusz lub kubek do pływania, a następnie używać delikatnych metod mycia i suszenia, aby utrzymać zdrowie.

Jedz więcej białka. Białko jest podstawą włosów i potrzebujesz dużo, aby włosy rosły długie, lśniące i zdrowe. To nie znaczy, że musisz jeść mnóstwo mięsa (chociaż możesz) – oznacza to, że musisz skoncentrować się na tym, aby białka znajdowały się w centrum większości posiłków.

Jeśli jesteś mięsem, cieszyć się, wołowina, kurczak, ryba, wieprzowina i inne rodzaje mięsa. Jaja i niektóre rodzaje sera są również wysokie w białku.

Fasola i inne rośliny strączkowe, orzechy i warzywa liściaste takie jak szpinak mają też białko. Jeśli jesteś wegetarianinem, powinieneś żyć na tych!

Jedz kwas tłuszczowy omega-3. Ten „dobry” tłuszcz przyczynia się do zdrowego, błyszczącego włosa i skóry. Znajduje się w wielu smacznych potraw, takich jak awokado, orzechy, łosoś, olej lniany i inne. Można też przyjąć dodatki do olejów rybnych w przypadku dużych porcji omega-3, jeśli potrzebujesz dodatkowego zwiększenia.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów. Suplementy witaminowe i minerały takie jak witamina C, witamina B6, żelazo i magnez mogą wszystko przyczyniać się do zmniejszonego wypadania włosów. Jeśli twoje włosy się plączą lub rosną powoli, być może masz niedobór tych składników odżywczych. Witaminy i suplementy można kupić online lub w aptece.