• Home
  • Jak urządzić mieszkanie w stylu włoskim?

Jak urządzić mieszkanie w stylu włoskim?

Styl dekorowania mieszkania w stylu włoskim jest dość ciekawy. Opiera się na głównej zasadzie – uczynić dom wygodnym i przytulnym. Klucz do tego stylu dekoracji polega na wykorzystaniu nowoczesnych i klasycznych elementów, które można łączyć w kompozycje, tworząc wspaniałe przestrzenie. Aby osiągnąć włoską atmosferę we wnętrzu swojego mieszkania, musisz wdrożyć kilka ważnych kroków.

  1. Farba – Jeśli chcesz wprowadzić wygląd włoskiej willi do swojego mieszkania, zacznij od pomalowania ścian na jasne kolory, które uzupełniają naturalne światło. Włosi preferują biel lub jasne beżowe odcienie z akcentami złota.

 

  1. Zabiegi okienne – Innym sposobem na wniesienie uczucia Włoch do swojego miejsca są zabiegi okienne. Przytnij swoje zasłony z warkoczami i frędzlami, aby uzyskać ciepły i przyjazny wygląd.

 

  1. Meble – Idź na całość wybierając meble, które mają włoski klimat, zwłaszcza jeśli masz drewniane podłogi. Znajdź meble wykonane z ciemnego drewna z ozdobnymi rzeźbieniami, takie jak krzesła Ludwika XIV lub sofy zaprojektowane w stylu barokowym. Na stronie http://budowaidom.pl/ znajdziesz więcej pomysłów.