• Home
  • Jak urządzić pokój dla siedmiolatka – top porady

Jak urządzić pokój dla siedmiolatka – top porady

Dekorowanie pokoju dla siedmiolatka jest łatwe, jeśli wiesz, na co zwrócić uwagę. Trzeba wziąć pod uwagę gusta dziecka, a także jego ulubione kolory i zabawy. Najlepszym sposobem na to jest zapytanie go o jego ulubione rzeczy, dzięki czemu można wymyślić kilka świetnych pomysłów.

Użyj jasnych kolorów

Siedmiolatek nie jest zbyt stary na dekorowanie w jasnych kolorach. W rzeczywistości najlepiej jest używać jasnych kolorów, ponieważ będą one odwoływać się do dziecięcego poczucia cudowności i wyobraźni. Możesz również dodać akcenty czerni i bieli wraz z innymi neutralnymi kolorami, takimi jak szary lub brązowy. Te kolory są idealne do dodania kontrastu i głębi do projektu.

Wybierz meble, które są wygodne

Ważne jest, abyś wybrał meble, które są wygodne dla Twojego dziecka podczas dekorowania jego pokoju. Jeśli wybierzesz meble, które nie są wygodne dla nich, wtedy nie będą chcieli spędzać czasu w swoich pokojach, ponieważ będą czuć się zmęczeni po siedzeniu na tych krzesłach lub sofach przez długi czas. Wybierz meble, które mają miękkie poduszki i oparcia, aby dzieci mogły się wygodnie zrelaksować podczas oglądania telewizji lub czytania książek w swoich pokojach. Rozważ rozmiar sypialni dziecka przed zakupem mebli. Nie chcesz kupować mebli, które są zbyt duże lub zbyt małe dla pokoju, ponieważ nie będą wyglądać dobrze i zajmą zbyt dużo miejsca.

Dekoruj plakatami

Plakaty to świetne sposoby dekorowania pokoi, ponieważ pozwalają dzieciom wyrazić swoją kreatywność poprzez sztukę i design. Istnieją również specjalne tapety na ścianę, które są zaprojektowane specjalnie dla młodych chłopców, aby nadać fajnego charakteru pomieszczeniu.