• Home
  • Jak usunąć gniazdo os?

Jak usunąć gniazdo os?

Zachowaj ostrożność, gdy masz do czynienia z gniazdem os lub ulem. Najważniejsze, co musisz zrobić, to uważać, aby przypadkowo nie zgnieść żadnej z os żyjących w ulu. Zgnieciona osa wydziela feromon, który przyciąga inne osy, przez co jest bardziej prawdopodobne, że zostaniesz użądlony, jeśli będziesz dalej mieszał w gnieździe.

Dla wielu ludzi, pierwszy instynkt jest zadzwonić do profesjonalnej firmy kontroli szkodników, ale to nie zawsze jest konieczne. Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się gniazda os bez przynoszenia na więcej pracy dla profesjonalistów. Po pierwsze: musisz ocenić sytuację i zdecydować, czy rzeczywiście masz problem w ogóle. Jeśli masz tylko jedną lub dwie osy latające po Twoim podwórku, nie martw się – nie jesteś w niebezpieczeństwie. Kilka os prawdopodobnie nie rozpocznie budowy gniazda, dopóki nie zgromadzi wystarczającej liczby członków w swojej kolonii, aby to zrobić, więc jeśli masz tylko kilka z nich wiszących wokół, są szanse, że nie stanie się to dużo więcej niż to.

 

Jeśli jesteś pewien, że chcesz podjąć działania przeciwko osom i ich potencjalnemu gniazdu, oto kilka opcji:

 

-Upewnij się, że nie ma żadnych otwartych pojemników z cukrowymi napojami lub jedzeniem, które mogą je przyciągnąć.

-Jeśli w pobliżu znajdują się kwiaty, w których mogą się one zagnieździć, zbierz wszystkie upuszczone kwiaty.

-Zadzwoń do lokalnej firmy kontroli szkodników i zapytać ich, czy oferują „usuwanie os” usługi. Jeśli tak, to jest to twój najlepszy zakład, ponieważ te firmy wiedzą, jak radzić sobie z osami bez użądlenia. Zazwyczaj używają pestycydów, które zabijają wszystkie owady w gnieździe (i ich jaja), więc jest mniejsza szansa na zagnieździenie później.

Wejdź również na stronę http://jakspokojnie.pl/