• Home
  • Jaki rozmiar pościeli wybrać?

Jaki rozmiar pościeli wybrać?

Pościel to bardzo osobista rzecz. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w Twoim domu i jest to coś, w czym spędzasz dużo czasu, więc ważne jest, aby upewnić się, że jest Ci wygodnie. Jest to również przedmiot, który reprezentuje pewien styl lub osobowość. Nie jest to łatwa rzecz do wyboru, ale na szczęście jest kilka rzeczy, o których możemy pamiętać, decydując, który rozmiar będzie dla nas najlepszy.

 

Wybierając pościel, należy wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar łóżka, ale także to, do czego będziemy go używać. Jeśli na przykład jesteś rodzicem, możesz chcieć kupić drastycznie większe prześcieradło niż wymagają tego wymiary Twojego łóżka. Dlaczego? Ponieważ kiedy w domu są małe dzieci, często zdarza się, że w pralce znajduje się nie jeden, ale dwa komplety prześcieradeł w danym momencie.

Jeśli masz nowe łóżko, które zostało wykonane na zamówienie dla Twojej sypialni, prawdopodobnie znasz już jego wymiary. Ale jeśli robisz zakupy przez internet lub kupujesz u handlarza osobiście, ważne jest, aby poszwa na kołdrę miała takie same wymiary jak sam materac (w przypadku łóżka queen size oznacza to zmierzenie szerokości i długości zarówno materaca, jak i sprężyny). Jest tak dlatego, że poszewki na kołdry mają być schowane w rogach sprężyny. Wejdź również na stronę http://roomstour.pl/