• Home
  • Kontenery na gruz

Kontenery na gruz

Gruz to integralny składnik jakiejkolwiek budowy, jednak także remontu lub innych robót renowacyjnych. Wraz z pozostałymi śmieciami tzw. kłopotliwymi (elementy instalacji, składniki wielkogabarytowe) tworzy grupę opadów, jakie należy trzymać oraz utylizować na specjalistycznych zasadach. Potrzebne będą w tym wypadku dobre kontenery na gruz Wrocław. Zarówno gruz jak śmieci okołobudowlane najwygodniej jest wyeliminować, wypożyczając kontener od wyspecjalizowanej spółki. Należy również pamiętać, iż takich śmieci nie można (choćby w małych ilościach) wyrzucać o normalnych koszy komunalnych.

Kontenery na gruz Wrocław – co się do nich wrzuca?

Niezwykle znanym wyjściem wyrzucenia niepożądanych odpadów jest zamówienie zbiornika na gruz czysty. Ów sposób pozbycia się odpadów jest mało kosztowny – pamiętaj natomiast o tym, iż wrzucisz do niego tylko precyzyjnie wyznaczone śmieci. W takim zbiorniku przechowywane są wielokrotnie gruz betonowy oraz ceglany czysty. Dopuszczane jest także umieszczenie gruzu z małą ilością terakoty, gleba, piasek, kamienie, tynki lub dachówki. Niepoprawna segregacja odpadów zagraża podwyższeniem stawki za najem zbiornika czy odmową odebrania napełnionego zbiornika.

Wymiar ma znaczenie

Przy doborze zbiornika należy kierować się zawartością pojemnika. Najmniejsze zbiorniki mają pojemność 2 m3 oraz 3m3 oraz zajmują mało miejsca. Sprawdzą się do gromadzenia gruzów oraz produktów sypkich, takich jak ziemia lub piasek. Dzięki małym rozmiarom będą doskonałe na małej powierzchni. Większe zasobniki mogą mieć objętość od 7 m3 oraz służą właściwie do transportu odpadów komunalnych i zajmują wiele miejsca.