• Home
  • Na czym polega triathlon?

Na czym polega triathlon?

Triathlon to sport, który obejmuje trzy aktywności: pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Jest to świetny sposób na zdobycie kondycji i może być uprawiany indywidualnie lub w zespole.

Triathlon jest uznawany za sport przez Międzynarodowy Związek Triathlonu (ITU). ITU organizuje mistrzostwa świata dla elitarnych sportowców i mistrzostwa świata w paratriathlonie dla para-atletów.

Istnieją różne formaty imprez triathlonowych. W sprint triathlon, zawodnicy ścigają się na krótkim dystansie (zwykle między 750 m a 1500 m) z tylko jednym przejściem między każdą dyscypliną. W triathlonie na dystansie olimpijskim zawodnicy ścigają się na 1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. W triathlonie na dystansie Ironman zawodnicy ścigają się na dystansie 1900 m pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu – wszystko w ciągu jednego dnia!

Najbardziej popularnym formatem w Wielkiej Brytanii jest triathlon olimpijski, który obejmuje 1500 m pływania, a następnie 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Wejdź na desporto.pl.