• Home
  • Najlepsze sposoby na spędzenie wakacji w Krakowie

Najlepsze sposoby na spędzenie wakacji w Krakowie

Kraków jest idealnym miastem na wakacje. Jest tu wiele rzeczy do zobaczenia. Od odwiedzania licznych zabytków po wizyty w dobrych restauracjach. Jeśli jednak nie wiesz, co robić w Krakowie, oto kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować:

Muzea

Najlepszym sposobem na spędzenie wakacji w Krakowie jest wizyta w licznych muzeach i galeriach sztuki. Te, które zdecydowanie warto odwiedzić, to Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Narodowe czy Muzeum Czartoryskich.

Koncerty

Kraków jest miastem kultury, ciągle mają tu miejsce jakieś ciekawe wydarzenia. Koncerty Kraków to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu w tym mieście. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w mieście, jest sprawdzenie strony internetowej Krakowskiego Biura Festiwalowego. Tam znajdziesz informacje o nadchodzących koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych odbywających się przez cały rok.

Zabytki

Jeśli kochasz historię, to Kraków jest zdecydowanie miejscem dla Ciebie! Najlepszym miejscem na rozpoczęcie wakacji w Krakowie jest Wzgórze Wawelskie. Jest to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możesz spędzić tu godziny, spacerując po Starym Mieście czy odwiedzając Katedrę Wawelską.