• Home
  • Najnowsze trendy w projektowaniu i aranżacji wnętrz z wykorzystaniem mebli

Najnowsze trendy w projektowaniu i aranżacji wnętrz z wykorzystaniem mebli

Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem mebli

W dążeniu do stworzenia ciekawych, nowoczesnych wnętrz, architekci i designerzy wnętrz stale poszukują nowych inspiracji. Trendy w projektowaniu wnętrz przeważnie podążają za ogólną tendencją w estetyce, ale również za zmianami w stylu życia i potrzebach domowników. Aktualnie na topie jest minimalistyczne wnętrzarstwo, które polega na redukcji do niezbędnego minimum, zarówno jeżeli chodzi o ilość, jak i wielkość mebli.

Z kolei w kwestii aranżacji przestrzeni bardzo popularne są otwarte przestrzenie. Open space od kilku lat jest nadal na topie. Ten rodzaj aranżacji polega na połączeniu kuchni, jadalni i salonu w jednym pomieszczeniu. Jest to wynikiem coraz bardziej popularnego trybu życia, który znosi podziały na strefy dzienną i nocną. Meble w tak zaaranżowanym wnętrzu powinny harmonijnie współgrać z całością, nie mogą zdominować przestrzeni.

Minimalizm w aranżacji wnętrz

Minimalizm to kierunek, który zyskuje coraz większą popularność nie tylko w architekturze i projektowaniu wnętrz, ale także w innych dziedzinach życia. Minimalistyczne wnętrza to elegancja i prostota, przede wszystkim zaś – funkcjonalność. W meblarstwie minimalizm przejawia się przez prostotę formy, brak zbędnych zdobień, stawianie na naturalne materiały i surowe wykończenie. Szafy, regały czy stoły zyskują proste kształty, są pozbawione zbędnych uchwytów.

Absolutnym hitem w aranżacji wnętrz jest wykorzystanie szarości, bieli i czerni. Te kolory, chociaż mogą wydawać się nudne i mało ożywcze, w połączeniu z odpowiednimi dodatkami i elementami wystroju, mogą nadać wnętrzu unikalnego charakteru. W meblarstwie wykorzystuje się zarówno odcienie surowego betonu, jak i bieli czy czerni. Meble w takich barwach dodają wnętrzu elegancji, a jednocześnie są uniwersalne i łatwo je zestawić z innymi elementami wystroju.

Trendy w wykorzystaniu mebli w aranżacji wnętrz

Meble są nieodłącznym elementem każdego wnętrza. To od ich wyboru w dużej mierze zależy ostateczny wygląd pomieszczenia. Dzisiaj szczególną uwagę przykłada się do ich funkcjonalności. Szczególnie ważne jest to w małych przestrzeniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Popularne są meble wielofunkcyjne, które zmieniają się zgodnie z potrzebami – łóżka z szufladami na pościel, biurka z dużą powierzchnią do pracy, które można łatwo złożyć i schować, czy półki, które można dostosować do wielkości przechowywanych przedmiotów.

Także ekologia staje się coraz istotniejszym trendem we wnętrzarstwie. Zwiększa się popularność mebli wykonanych z naturalnych materiałów, jak drewno czy bambus. Meble z recyklingu i metodą DIY cieszą się coraz większym uznaniem. Wykorzystuje się surowce wtórne, takie jak stare deski czy palety, tworząc z nich unikalne, pełne charakteru meble. Nie tylko są to rozwiązania proekologiczne, ale dodają wnętrzom unikalnego stylu. Gala Collezione meble