Wykorzystanie opon rolniczych w Polsce jest bardzo szerokie. Najczęściej spotykamy na wsiach, w ciągnikach rolniczych, kombajnach i tym podobnych maszynach. Nie znaczy to jednak, że pojawiają się wyłącznie tam. Opony tego samego typu wykorzystuje też wiele sprzętu budowlanego, między innymi koparki. Pojawiają się także w sprzęcie do prac porządkowych, na przykład do odśnieżania czy sprzątania ulic. Wszystko to powoduje, że opony rolnicze można kupić za bardzo atrakcyjne pieniądze, ponieważ duża podaż na rynku powoduje, że ceny stają się wyjątkowo konkurencyjne.
Kupując tego typu oponę trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest ona diagonalna czy radialna. Jest to bardzo ważne pod kątem tego, czy zamierzamy jeździć naszym traktorem bądź inną maszyną po polach czy częściej po drogach asfaltowych. W tym pierwszym przypadku opona diagonalna będzie lepszym wyjściem, ponieważ ma ona większą siłę nacisku na podłoże i powoduje lepsze wgryzanie się protektora w ziemię. Ma to znaczenie między innymi podczas orki czy też holowania ciężkich przyczep po błotnistej i grząskiej ziemi.
Jeżeli natomiast często przewozimy coś po asfalcie, to powinniśmy wybrać radialne opony rolnicze. Ich przewagą jest to, że są wyjątkowo odporne na przebicia. Te w przypadku opon diagonalnych najczęściej zdarzają się na brzegu ogumienia, ponieważ ten fragment jest słabszy niż w oponie radialnej. Natomiast te drugie doskonale radzą sobie w sytuacji, gdy przejeżdżamy na przykład po nierównościach i kamieniach, gdy jakiś fragment nawierzchni uderzy bądź zadrapie boczny fragment opony. Mając ogumienie radialne nie musimy przejmować się uszkodzeniem. https://wdopony.pl/