• Home
  • Wybór baterii łazienkowych — krótki poradnik dla początkujących

Wybór baterii łazienkowych — krótki poradnik dla początkujących

Podczas urządzania łazienki należy dobrze przemyśleć wybór poszczególnych elementów. Dotyczy to nawet zakupu baterii łazienkowej. Ten niepozorny element ma bowiem niemały wpływ na spójność aranżacji i wygodę korzystania z pomieszczenia. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań baterii do umywalki, wanny i prysznica.

Bateria umywalkowa

Bateria powinna przede wszystkim pasować do wybranej umywalki. Dotyczy to zarówno designu, jak i kwestii związanych z montażem. Przykładowo bateria nablatowa jest zaprojektowana z myślą o umywalkach stawianych na blacie. Ponadto należy przemyśleć takie kwestie jak m.in. liczba uchwytów, rodzaj wylewki czy też sposób odkręcania wody. Ponadto warto wziąć pod uwagę opcje związane np. z oszczędzaniem wody.

Bateria wannowa

W przypadku baterii wannowych w pierwszej kolejności należy wybrać sposób montażu. Niektóre modele można umieścić na brzegu wanny, istnieją też m.in. wersje wolnostojące. W podjęciu decyzji pomoże oczywiście typ wanny. Ponadto w sklepie  online TanieZlewozmywaki.pl nie brakuje baterii wyposażonych w technologie umożliwiające mniejsze zużycie wody, czyli np. perlator. Przydatne mogą okazać się także zabezpieczenia przed przypadkowym poparzeniem.

Bateria prysznicowa

W kabinie prysznicowej priorytetem powinna być wygoda. Choć stylowe pokrętła retro mogą przyciągać wzrok, to jednak łatwiejsze w obsłudze są modele z dźwignią. Należy także dobrze przemyśleć zalety i wady baterii podtynkowych i naściennych. Ważne mogą być też takie kwestie jak np. możliwość regulacji strumienia i temperatury wody. Design baterii prysznicowej powinien natomiast pasować do pozostałych elementów aranżacji.