• Home
  • Z jakich zabiegów kosmetycznych warto skorzystać? 

Z jakich zabiegów kosmetycznych warto skorzystać? 

 

Zabiegi kosmetyczne są bardzo modne, ale przy tak wielu dostępnych opcjach nie zawsze wiadomo, z których z nich warto skorzystać. Poprosiliśmy najlepszych dermatologów i chirurgów plastycznych, aby odpowiedzieli na najważniejsze pytania: Z których zabiegów kosmetycznych warto skorzystać? A które są po prostu stratą czasu i pieniędzy? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to sprawdź portal menties.pl

Okazało się, że większość lekarzy zgadza się co do trzech rzeczy: Botoks może pomóc w redukcji zmarszczek; wypełniacze mogą sprawić, że będziesz wyglądać młodziej; a depilacja laserowa jest lepsza niż woskowanie czy golenie. Ale jeśli chodzi o inne zabiegi – takie jak derma-rolling (lub microneedling) i wstrzykiwanie kwasu hialuronowego – opinie są różne.

Oto kilka najpopularniejszych zabiegów

  • Botox jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i może pomóc wygładzić zmarszczki poprzez czasowe sparaliżowanie mięśni twarzy. Jest on szczególnie przydatny do minimalizowania zmarszczek między brwiami, kurzych łapek wokół oczu i linii marszczących na czole.
  • Wypełniacze dermalne: W tych zastrzykach wykorzystuje się żel kwasu hialuronowego lub wypełniacz tkanek miękkich w celu zwiększenia objętości w miejscach, w których doszło do utraty tkanki tłuszczowej lub produkcji kolagenu. Można je stosować pod oczy, aby zmniejszyć opuchliznę, na usta, aby je spulchnić, lub na kości policzkowe, aby je unieść. Wypełniacze skórne mogą być również stosowane do powiększania lub konturowania ust.
  • Radiesse: Radiesse to gładki żel wykonany z kryształów hydroksyapatytu wapnia, który działa podobnie jak wypełniacze dermalne, ale jego działanie jest dłuższe (do dwóch lat). Można go również stosować w połączeniu z innymi wypełniaczami dermalnymi, takimi jak Juvederm lub Restylane.