• Home
  • Z jakimi kołami rowerek trójkołowy wybrać?

Z jakimi kołami rowerek trójkołowy wybrać?

Gdy podejmujemy decyzję o zakupie rowerka biegowego (i nie tylko), to bardzo często się pojawia pytanie, które koła dla naszego malucha będę lepsze. Czy lepsze będą rowerki trójkołowe pompowane koła, a może te z kołami piankowymi? Zdecydowanie polecamy rowerki trójkołowe pompowane koła. Przekonajmy się dlaczego.

W pojazdach dla aktywnych dzieci najczęściej są montowane koła, które to wyposażone są w gumową oponę oraz dętkę. Opony tego rodzaju zdecydowanie lepiej tłumią wstrząsy oraz do tego posiadają znacznie wydajniejszy bieżnik, który nam gwarantuje znacznie większą przyczepność. Atutem dodatkowym, który przemawia za stosowaniem opony gumowej jest możliwość obniżenia samej wysokości rowerka poprzez delikatne upuszczenie powietrza. Może to być bardzo istotne w sytuacji, w której dziecku brakuje około jednego centymetra, aby nóżki były ugięte.

Zaletą opon z gumy może także być niewątpliwie ich wygląd. W przypadku co po niektórych rowerków odpowiednie dobranie bieżnika oraz grubości opony sprawia, że rowerek po prostu wygląda bardzo ładnie. Niestety opona taka także ma swoje wady. Oczywiście jedną z głównym jest potencjalna możliwość przebicia opony. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nasze dziecko raczej nie jeśli po nawierzchnia, na których mogą się znajdować gwoździe, czy też szkło, które mogą przebić oponę.

Opony gumowe sprawdza się doskonale w przypadku smyka już nieco większego i bardziej doświadczonego, który lubi trawę, górki, piasek oraz różnego rodzaju inne przeszkody. Dzięki niebywałej elastyczności oraz dobremu bieżnikowi jazda na takowych oponach będzie bezpieczna oraz przyjemna.