• Home
  • Czy można samodzielnie wymienić olej w samochodzie?

Czy można samodzielnie wymienić olej w samochodzie?

Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Jest to łatwe, szybkie i pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu i odpowiednie narzędzia, zmiana oleju może być wykonana w około 30 minut lub mniej.

Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed podjęciem próby wymiany oleju w samochodzie. Przy samodzielnej wymianie oleju należy zawsze używać wysokiej jakości oleju silnikowego. Rodzaj wymaganego oleju silnikowego jest zazwyczaj podany na bagnecie. Wszelkie inne ważne informacje dotyczące marki lub rodzaju oleju, który należy użyć, można znaleźć w instrukcji obsługi. Zbyt częsta wymiana oleju lub użycie niewłaściwego rodzaju oleju może spowodować problemy z silnikiem, dlatego należy zawsze przestrzegać zaleceń producenta.

Jeśli nie posiadasz samochodu z automatyczną skrzynią biegów, przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac pod maską zaparkuj samochód na równym podłożu i zaciągnij hamulec postojowy, ponieważ pomoże to ustabilizować pojazd podczas pracy pod nim. Należy również usunąć wszystkie luźne elementy, takie jak maty podłogowe, nakrętki mocujące, kołpaki i wszystko inne, co może się poluzować i być potencjalnie niebezpieczne podczas pracy pod pojazdem. Wejdź również na stronę http://motole.pl/