• Home
  • Czy trzeba mieć licencję na latanie dronem?

Czy trzeba mieć licencję na latanie dronem?

Drony stają się coraz bardziej powszechne w naszym życiu. Są używane z wielu powodów, w tym do celów wojskowych, nadzoru i operacji poszukiwawczo-ratowniczych. Ale pytanie pozostaje: Czy musisz mieć licencję, aby latać jednym? W niektórych przypadkach tak. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) posiada wytyczne dotyczące sposobu latania małymi dronami, ale ostatecznie to pilot musi przestrzegać tych zasad lub ryzykować karę grzywny, a nawet więzienia.

 

FAA ustanowiła szereg ograniczeń dotyczących tego, kto może latać dronami i kiedy może to zrobić. Na przykład, aby latać dronem komercyjnie, musisz posiadać certyfikat zdalnego pilota FAA z uprawnieniami do latania małymi bezzałogowymi statkami powietrznymi. Dotyczy to nie tylko profesjonalnych fotografów i kamerzystów, ale także rolników sprawdzających swoje uprawy, firm naftowych badających grunty i agentów nieruchomości szukających nieruchomości.

 

Inne ograniczenia dotyczą w szczególności hobbystów. Nielegalne jest dla hobbystów latanie dronami powyżej 400 stóp lub w odległości pięciu mil od lotniska bez uprzedniego skontaktowania się z lotniskiem. Piloci dronów muszą utrzymywać drona w zasięgu wzroku przez cały czas i są zobowiązani do latania nie szybciej niż 100 mil na godzinę. Zapraszamy też na stronę http://techjoy.pl/