• Home
  • Czym jest darknet?

Czym jest darknet?

Darknet to niewidoczna część internetu. Jest to mniejsza część World Wide Web i w ostatnich latach szybko się rozwija, zwłaszcza od czasu wynalezienia Bitcoinów.

 

Ciemna sieć jest dostępna tylko za pomocą narzędzia anonimizacji zwanego przeglądarką „Tor”, która szyfruje dane i kieruje je przez losowe komputery w sieci Tor przed wysłaniem ich do miejsca przeznaczenia. Sieci darknetu zazwyczaj nie są indeksowane przez wyszukiwarki, więc strony indeksujące, takie jak Google, nie mogą ich znaleźć. Oznacza to również, że jeśli nie używasz Tor, aby uzyskać dostęp do tych stron, nie będziesz w stanie ich zobaczyć. Przeglądarka Tor jest całkowicie darmowym oprogramowaniem i jest bardzo prosta w użyciu i instalacji – działa zarówno na komputerach z systemem MacOS, jak i Windows.

 

Istnieje wiele różnych stron internetowych, które są dostępne tylko w darknecie. Możesz odwiedzać fora, czytać wiadomości, oglądać filmy lub kupować wszystko, od narkotyków, przez broń, po usługi hakerskie. Można powiedzieć, że darknet jest jak cyfrowy czarny rynek, na którym ludzie mogą sprzedawać lub kupować wszystko anonimowo, bez obaw, że zostaną złapani przez jakikolwiek rząd lub agencję regulacyjną. Wejdź również na stronę http://supertechnology.pl/