• Home
  • Czym jest pozycjonowanie OpenCart?

Czym jest pozycjonowanie OpenCart?

Pozycjonowanie jest kluczowym elementem każdego sklepu internetowego, dlatego jeśli chcesz generować większy ruch w swojej witrynie, powinieneś zainteresować się działaniami w systemie OpenCart.

Jeśli korzystasz z oprogramowania OpenCart, to z pewnością wiesz, że jest to popularna platforma internetowa, która pozwala sprzedawać produkty online. OpenCart pozwala małym, średnim i dużym firmom dotrzeć do większej liczby odbiorców. Jednak do tego potrzebna jest wiedza, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić pozycjonowanie OpenCart w swoim sklepie internetowym.

W tym artykule postanowiliśmy wyjaśnić, czym właściwie jest pozycjonowanie OpenCart i jakie są jego wady oraz zalety.

Na czym polega pozycjonowanie OpenCart? 

Nowopowstałe strony WWW najczęściej znajdują się na samym dole listy wyników wyszukiwania, dlatego ważne jest, aby zająć się witryną już od samego początku istnienia.

Musisz wiedzieć, że pozycjonowanie OpenCart ma na celu poprawę pozycji strony WWW w wynikach wyszukiwania Google. Jednak działania te nie należą do łatwych i przyjemnych, ponieważ do wykonania prawidłowego pozycjonowania wymagana jest bardzo duża ilość działań. Użytkownicy internetu najczęściej wyszukują różnych słów w wyszukiwarce Google, ponieważ posiada ona największą bazę stron na świecie i charakteryzuje się szybkim działaniem, nawet w przypadku specjalnie ukierunkowanych zapytań.

Narzędzie OpenCart charakteryzuje się mniejszą liczbą wbudowanych funkcji. Jednak każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie, a z każdą aktualizacją dodawane są coraz to nowsze udoskonalenia. 

Pozycjonowanie OpenCart obejmuje dogłębną analizę i optymalizację całej zawartości witryny, w tym zdjęć, filmów, grafik i wszystkich innych czynników, które mogą spowolnić działanie strony internetowej. OpenCart jest niezwykle wydajnym oprogramowaniem do zarządzania sklepem internetowym, w którym z łatwością możesz wysoko pozycjonować swoją witrynę w wyszukiwarce.

Zalety pozycjonowania OpenCart

  1. łatwy w obsłudze i intuicyjny panel administracyjny,
  2. wiele darmowych wtyczek,
  3. duża społeczność aktywnych użytkowników forum, którzy są chętni do pomocy,
  4. posiadanie modelu MVC (Model View Controller) pozwalającego na zaprogramowanie aplikacji z interfejsem graficznym.

Wady pozycjonowania OpenCart

  1. ograniczona funkcjonalność,
  2. płatne dodatki, które są niezbędne do funkcjonowania oprogramowania,
  3. okresowe przerwy w dostępie do określonych funkcji (jednak zdarza się to coraz rzadziej). 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już rozumiesz, na czym polega pozycjonowanie OpenCart i pomyślisz o nim w kontekście niektórych działaniach w swoim sklepie internetowym. Jest to program przeznaczony dla każdego rodzaju sklepu, dlatego warto go zastosować w swojej firmie!