• Home
  • Jakie kroki należy podjąć, zanim wyruszy się na polowanie?

Jakie kroki należy podjąć, zanim wyruszy się na polowanie?

Wybierając się na polowanie, trzeba mieć odpowiedni sprzęt do pracy oraz odpowiednią wiedzę. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę?

Dobór sprzętu do rodzaju polowania

Na początku określ rodzaj polowania i dobierz do niego odpowiedni sprzęt. Jeśli wybierasz się na polowanie na ptaki, to oczywiście będziesz potrzebował innego sprzętu niż w przypadku polowania na grubą zwierzynę, taką jak jelenie czy łosie. Stąd też ma znaczenie, czy bardziej potrzebujesz na dane polowanie wiatrówki, czy może procy. Kolejną związaną z tym rzeczą, jaką należy zrobić, jest sprawdzenie swojego sprzętu. Upewnij się, że całe wyposażenie jest sprawne i że masz wszystko, czego potrzebujesz.

Amunicja

Sprawdź także amunicję – upewnij się, że nie ma wgnieceń ani pęknięć na nabojach lub łuskach, ponieważ może to spowodować niewypał podczas wystrzału z broni (co może doprowadzić do poważnych obrażeń).

Prognoza pogody

Przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody, żeby wiedzieć, czego możesz się spodziewać w terenie. Jeśli ma padać deszcz lub śnieg, upewnij się, że wszystkie Twoje ubrania są wodoodporne lub przynajmniej wodoodporne, aby nie zniszczył ich deszcz lub śnieg podczas pobytu w lesie.

Obowiązujące przepisy

Na koniec należy również zapoznać się z lokalnymi przepisami i regulacjami prawnymi. Ważne jest, aby wiedzieć, jak daleko od dróg i terenów zamieszkałych można polować. W niektórych miejscach myśliwi mogą korzystać wyłącznie z broni łuczniczej lub śrutowej.