• Home
  • Jak często skanować komputer przez program antywirusowy?

Jak często skanować komputer przez program antywirusowy?

Pomiędzy nowymi zagrożeniami cybernetycznymi i atakami złośliwego oprogramowania, które wydają się nie mieć końca, ważne jest, aby skanować swój komputer za pomocą wysokiej jakości programu antywirusowego tak często, jak to możliwe. Oto kilka ogólnych wskazówek, jak często należy skanować komputer w danym miesiącu.

 

Nowe zagrożenia pojawiają się codziennie i będą się pojawiać tak długo, jak długo będziemy mieć komputery i połączenia internetowe. Z tego powodu, należy zachować regularny harmonogram, aby można było szybko zidentyfikować czas, kiedy należy skanować.

 

Najlepiej, jeśli uda się wypracować rutynę w ciągu roku kalendarzowego, tak aby system był skanowany co najmniej raz w miesiącu. Jednak nawet jeśli nie jesteś w stanie zobowiązać się do takiego harmonogramu, po prostu staraj się nadążyć za ilością zagrożeń, które pojawiają się w ciągu roku.

Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak z Twoim komputerem po jego przeskanowaniu, uruchom kolejne skanowanie tak na wszelki wypadek. A potem jeszcze raz, gdy zauważysz inny problem. Wejdź również na stronę http://intely.pl/