• Home
  • Jak przebiega dekoloryzacja włosów?

Jak przebiega dekoloryzacja włosów?

 

Jest to proces, który polega na usunięciu wszelkich niepożądanych barwników z włosów. Jest to zabieg stosowany głównie przez osoby, które mają farbowane fryzury. W tym celu używa się specjalnych kwasów oraz odpowiednich preparatów, które wprowadza się na włosy. Zabieg ten jest dostępny w salonach i szkołach fryzjerstwa. Polega on na dekoloryzacji i usunięciu niepożądanego koloru z włosów na czas zabiegu dekoloryzacji. Strona fashionloop.pl podpowie Ci, jak zadbać o urodę. 

Przebieg zabiegu

Dekoloryzacja włosów to zabieg, który polega na wykorzystaniu specjalnych środków do usunięcia z włosów pigmentu. W ten sposób można odżywić i ujednolicić kolor naszych włosów oraz zapobiec przedwczesnemu ich blaknięciu. Podczas tego zabiegu należy pamiętać o tym, że istnieje duże ryzyko utraty naturalnej barwy włosów, dlatego warto skonsultować się z fryzjerem lub kosmetologiem, aby dowiedzieć się, jak przebiega dekoloryzacja włosów.

Dekoloryzacja to proces, który polega na usunięciu naturalnego koloru włosów. W zależności od tego, jakie zabiegi uprzednio były wykonywane na włosach, można zdecydować się na kilka rodzajów dekoloryzacji. Przede wszystkim jest to:

  • dekoloryzacja parowa;
  • dekoloryzacja bez użycia rtęci;
  • dekoloryzacja bezbarwna;
  • dekoloryzacja farbowana na blond lub brunetkę.

Czym się charakteryzuje dekoloryzacja?

W tym celu stosuje się specjalne preparaty, które pozwalają na usunięcie farb z włosów i w zamian zastępują je naturalnymi pigmentami. Jest to metoda bardzo popularna, ponieważ poddają się nie tylko osoby posiadające naturalnie blond lub ciemne włosy. Warto wiedzieć, że dekoloryzacja może być stosowana również do czyszczenia farb spośród sklepów internetowych.