• Home
  • Jak ubrać się na żagle?

Jak ubrać się na żagle?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy ubieraniu się na żeglugę jest pogoda. Jeśli zamierzasz być na wodzie wczesnym rankiem, późnym wieczorem lub w nocy, będzie chłodniej i będziesz potrzebował kilku dodatkowych warstw.

Mokry kombinezon jest niezbędnym elementem ubioru dla wszystkich żeglarzy, niezależnie od tego, czy są to regaty, czy rejsy. Kombinezon pozwala zachować ciepło, gdy na wodzie jest zimno. Skafander neoprenowy będzie utrzymywał ciepło ciała przed ucieczką przez skórę, zatrzymując je wewnątrz.

Jeśli chcesz czuć się komfortowo podczas żeglowania, pamiętaj o zabraniu ze sobą kapelusza i okularów przeciwsłonecznych. Filtr przeciwsłoneczny pomoże chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV podczas długich dni na wodzie. Garderoba żeglarska powinna być dobrze skompletowana i uniwersalna. Nie trzeba wydawać fortuny na ubrania żeglarskie, ale warto zainwestować w dobrej jakości elementy, które będą służyć przez lata. Zapraszamy na portal familysports.pl, na którym znajdziesz więcej pomysłów. 

Wygoda to podstawa

Żeglarstwo to aktywność, która może cieszyć się każdym wiekiem, więc ważne jest, aby wziąć pod uwagę potrzeby zarówno dzieci, jak i dorosłych podczas budowania swojej garderoby.

Najważniejszą rzeczą w odzieży do żeglowania jest ochrona przed słońcem. Słońce może wyrządzić poważne szkody na skórze, jeśli nie będziesz ostrożny, więc zawsze noś kapelusz i okulary przeciwsłoneczne, kiedy jesteś na wodzie. Oparzenia słoneczne mogą uniemożliwić żeglowanie przez kilka tygodni lub nawet miesięcy, więc najlepiej ich unikać za wszelką cenę!

Dla żeglarzy z wrażliwą skórą lub alergiami zalecamy używanie ubrań ze 100% bawełny, ponieważ są one bardziej chłonne niż syntetyki i o wiele łatwiejsze dla skóry. Bawełna również szybko schnie, co jest bardzo ważne, gdy jesteś na łodzi!