• Home
  • Jaką lampę wybrać do małego salonu?

Jaką lampę wybrać do małego salonu?

Małe przestrzenie w domu rządzą się zupełnie innymi prawami niż duże. Dlatego też w każdym niewielkim salonie należy starannie dobierać nie tylko meble, ale też dodatki, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie zarówno ładnej, jak i funkcjonalnej przestrzeni. Dziś przyjrzyjmy się bliżej oświetleniu.

 

Dlaczego kwestia oświetlenia jest ważna?

Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w każdym pomieszczeniu i to nie tylko dlatego, że pozwala na jego wieczorne rozświetlenie. Co najważniejsze, każda lampa jest jednocześnie elementem dekoracyjnym, który wpływa bardzo mocno na to, jak postrzegamy całość wystroju wnętrza. Może dodać mu nowoczesnego lub bardziej tradycyjnego charakteru.

 

Lampa o niewielkim rozmiarze

Do małego salonu powinniśmy przede wszystkim wybrać lampę o niewielkich rozmiarach. Tylko takie rozwiązanie pozwoli na zachowanie optymalnego wyglądu całej przestrzeni. Zbyt duże oświetlenie mogłoby nadmiernie przyciągać spojrzenia i dominować w pokoju, a wręcz go przytłaczać. Dlatego też lepiej wybrać mały żyrandol umieszczony na środku, a nawet plafon, który w delikatny i harmonijny sposób podkreśli wygląd całego pomieszczenia.

 

Uniwersalny wygląd

Do małego salonu zazwyczaj nie pasują krzykliwe dodatki, które również zaczynają szybko dominować w pomieszczeniu. Dlatego decydując się na konkretny model lampy sufitowej, lepiej postawić na coś uniwersalnego, co pasuje do każdego koloru ścian i rodzaju mebli. W ten sposób będzie to nie tylko inwestycja na długie lata, ale też dodatek, który zawsze zaprezentuje się skromnie i elegancko, jak choćby klasyczny Plafon LED ARNEB 3000K, dostępny pod adresem https://www.tomix.pl/lampy-wewnetrzne.