• Home
  • Jaką lampkę nocną wybrać?

Jaką lampkę nocną wybrać?

Lampka nocna to nieodłączny element wyposażenia każdej sypialni. Bez niej trudno wyobrazić sobie wieczorną lekturę czy wstawanie w środku nocy do łazienki. Lampka pełni także funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrana będzie stanowić ciekawy akcent w sypialnianym wystroju. Jaki model wybrać? Podpowiadamy!

 

Lampkę dopasuj do stylu wnętrza

 

Lampka nocna stanowi część sypialnianej aranżacji, dlatego powinna pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Do pełnej blasku i luksusu sypialni glamour świetnie pasuje produkt wykonany ze szkła lub marmuru, ozdobiony złotymi lub srebrnymi akcentami. Doskonałym wyborem będzie model marki Kaspra dostępny na stronie https://www.tomix.pl/lampki-nocne. Lampa z czarnym abażurem, efektowną podstawą ze szkła i złotym wykończeniem to kwintesencja niepowtarzalnej elegancji typowej dla stylu glam.

 

Z prostym i naturalnym stylem skandynawskim znakomicie komponuje się lampka z drewnianymi elementami i materiałowym kloszem. Styl prowansalski lubi motywy kwiatowe. Nowoczesny design to minimalistyczne formy i naturalne materiały. Natomiast styl industrialny uwielbia surowe kształty, beton, metal i szkło. Lampki w takich stylach znajdziesz w sklepie tomix.pl.

 

Wybór lampki nocnej – garść praktycznych wskazówek

 

Równie ważne co wygląd lampki nocnej są jej aspekty praktyczne. Postaw na model w optymalnym rozmiarze. Za duża lampka zajmie cenną przestrzeń na stoliku nocnym, natomiast zbyt mała zginie pośród sypialnianej aranżacji. 

 

Wybierając lampkę, zwróć uwagę na łatwość dostępu do włącznika. Szukanie go po omacku w środku nocy może być niesamowicie irytujące. Dla najwyższego komfortu postaw na model na dotyk. Jeśli masz małe dzieci, rozważ zakup lampki na baterie. Kable plączące się po podłodze stanowią niemałą przeszkodę dla maluchów.