• Home
  • Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzają się do cery naczynkowej?

Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzają się do cery naczynkowej?

Skóra naczyniowa to stan, w którym naczynia krwionośne są bardziej widoczne niż powinny. Mogą się one objawiać jako pajączki, popękane naczynka lub rumieńce przypominające trądzik różowaty. Te czerwone ślady mogą wystąpić na twarzy, szyi, klatce piersiowej i ramionach. Pojawienie się tych oznak może powodować u ciebie dyskomfort. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest stosowanie odpowiednio dobranych do typu cery dermokosmetyków, które pomagają w zmniejszeniu tych czerwonych plam.

Codzienna pielęgnacja

Skóra naczyniowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Jeśli chodzi o działania zewnętrzne, to warto stosować produkty, które pomogą zmniejszyć widoczne naczynka krwionośne. Najlepszym sposobem na to są dermokosmetyki do twarzy zawierające składniki takie jak retinol, witamina A i witamina C, które pomagają w zmniejszeniu widoczności tych linii, a także nadają skórze gładkości i miękkości.

Postaw na naturalne składniki

Możesz również użyć produktów, które składają się z naturalnych składników, takich jak masło shea, masło kakaowe czy olej jojoba. Pomagają one uczynić skórę miękką i elastyczną, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych. Możesz również wypróbować produkty do mycia twarzy oraz toniki, które zawierają składniki takie jak wyciąg z ogórka, pomagający zmniejszyć opuchliznę wokół oczu czy olej z nasion krokosza barwierskiego, który zmniejsza drobne zmarszczki.