• Home
  • Na jakie funkcje należy zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz?

Na jakie funkcje należy zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz?

Odkurzacze są niezbędnym elementem utrzymania domu. Niezależnie od tego, czy dopiero się wprowadzasz, czy chcesz lepiej zadbać o swoje obecne mieszkanie, dobry odkurzacz pomoże Ci utrzymać dom w czystości i na bieżąco pozbywać się się kurzu i brudu. Jednak wśród wielu dostępnych opcji trudno jest zdecydować się na jeden konkretny model.

Poniżej przedstawiamy więc kilka cech, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza:

Moc

Moc odkurzacza określa, jak dobrze będzie on czyścić powierzchnię. Odkurzacze o dużej mocy może zbierać nawet te większe kawałki brudu, z którymi modele o mniejszej mocy nie zawsze będą w stanie sobie poradzić.

Rozmiar

Wielkość odkurzacza również ma znaczenie. Określa ona, ile miejsca może pokryć za jednym razem. Jeśli masz duży dom lub mieszkanie, rozważ zakup większego modelu, dzięki którym odkurzanie stanie się znacznie szybszym procesem.

Modele bezworkowe

Odkurzacze bezworkowe mają otwarty pojemnik, do którego trafia brud. Nie ma więc już potrzeby ciągłego zmieniania worków, jak w przypadku tradycyjnych modeli. Może to być wygodniejsze w użyciu, ale oznacza również więcej pracy związanej z konserwacją, ponieważ będziesz musiał okresowo opróżniać pojemnik i odpowiednio go czyścić, aby kurz nie utknął w środku.