• Home
  • Jakie oświetlenie do roweru?

Jakie oświetlenie do roweru?

Oświetlenie to obowiązkowe wyposażenie roweru. Dzięki niemu można podróżować bezpiecznie i komfortowo nawet po zmroku. Jakie światła rowerowe wybrać?

Ostrzegawcze lampki przednie i tylne

Podstawowym rodzajem oświetlenia rowerowego są lampki ostrzegawcze montowane z przodu i z tyłu. Ich główną funkcją jest zwiększenie widoczności jednośladu. Lampki ostrzegawcze sprawdzają się przede wszystkim do jazdy po mieście, oświetlonych jezdniach i drogach rowerowych. 

Przy wyborze lamp ostrzegawczych przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się strumień światła. Mimo małej mocy musi być widoczny z daleka. Oświetlenie przednie powinno mieć biały lub żółty kolor, a tylne – czerwony.

Lampa oświetlająca – dla najwyższego bezpieczeństwa

Do jazdy po zmroku na nieoświetlonych drogach warto posłużyć się specjalną lampą LED do roweru. Lampa oświetlająca jest znacznie większa i cięższa niż klasyczny model ostrzegawczy, ma większą diodę i silniejszy akumulator, a dzięki temu zapewnia intensywniejszy snop światła.

Na rynku znajdziemy lampy oświetlające o różnych mocach. W sklepie lampki-rowerowe.pl dostępne są modele ze snopem światła od 170 do nawet 1600 lumenów. Oferowane lampy są odporne na opady i działają w kilku różnych trybach. Niektóre z nich wyposażono w dodatkowe funkcje, takie jak powerbank czy obrotowy uchwyt. Lampki dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych.

Czy warto kupić porządną lampę oświetleniową? Oczywiście! Inwestując w taki gadżet, inwestujesz w swoje bezpieczeństwo na drodze!