• Home
  • Przyciemnianie szyb w samochodach

Przyciemnianie szyb w samochodach

W wielu sytuacjach przyciemnianie szyb to wysoce skuteczna pomoc, pozwalająca złagodzić nieprzyjemne warunki panujące wewnątrz pojazdu. Chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem są folie przyciemniające, w które możesz zaopatrzyć się w niemal każdym sklepie dla kierowców.

Folie przyciemniające – dostępne i zalecane rodzaje 

Samochodowe folie przyciemniające są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych. Chętnie stosowanym jest poliester oraz powłoki ceramiczne. Poliester jest odporny na szeroki zakres temperatur oraz oddziaływanie promieni świetlnych. Jest też stosunkowo tani i łatwo dostępny. Pokrowce ceramiczne również gwarantują wysokie stopień zabezpieczenia; mają przy tym wyższy wskaźnik odporności na uszkodzenia mechaniczne. 

Folie mogą różnić się także grubością oraz ilością warstw, z których zostały wykonane. Warto upewnić się, czy wybierasz folię wystarczającą do osłony swojego pojazdu. Najczęściej wybór pada na folie dwuwarstwowe, rzadziej na ich jednowarstwowe odpowiedniki. Produkty takie znajdziesz w ofercie: https://foliggo.com/oferta/folie-samochodowe/.

Folie przyciemniające a kwestie praktyczne 

Poszczególne rodzaje folii różnią się wytrzymałością i spodziewaną żywotnością. W przypadku folii poliestrowych, ich spodziewany czas przydatności do użycia to 5 lat. Bardziej wytrzymałe są folie posiadają powłokę ceramiczną – które mogą zachować swoje wyjściowe właściwości nawet po 12 latach stosowania. 

Folie ceramiczne mają także tę zaletę, że są bardziej odporne na promieniowanie UV. Dzięki temu folia nie blaknie nawet po wielu miesiącach intensywnych ekspozycji na słońce. Jak wiadomo, blaknięcie powoduje utratę właściwości termoizolacyjnych oraz zmniejsza inne funkcje folii.