• Home
  • Jakimi kwestiami się kierować przy zakupie akwarium dla rybek?

Jakimi kwestiami się kierować przy zakupie akwarium dla rybek?

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia przy zakupie akwarium dla ryb. Dostępnych jest dużo stylów i rozmiarów akwariów dostępnych na rynku dzisiaj. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zdecydować, jaki rodzaj stylu chcesz kupić. Szkło czy akryl? Będzie to miało duży wpływ na decyzję o zakupie, jak również na budżet.

Wybór odpowiedniego zbiornika

Szklane zbiorniki są droższe niż akrylowe, ale mogą być bardziej atrakcyjne. Jeśli szklany zbiornik pęknie, można go naprawić, ale jeśli akrylowy pęknie, trzeba będzie go wymienić. Szklane zbiorniki mają tendencję do łatwiejszego zarysowywania się niż akrylowe, ale z czasem oba będą się rysować od czyszczenia lub innych przedmiotów uderzających w nie w czasie karmienia. 

Jak duże ma być nasze akwarium?

Kolejną rzeczą do rozważenia jest wielkość zbiornika, to bezpośrednio wpływa na to, jak wiele ryb można trzymać w nim w jednym czasie, jak również ile pieniędzy będziesz wydawać na energię elektryczną każdego miesiąca, ponieważ większe zbiorniki zużywają więcej energii elektrycznej niż mniejsze tylko do celów grzewczych.

Oświetlenie

Następnie pomyśl o wymaganiach oświetleniowych dla Twojego nowego akwarium. Na przykład, jeśli planujesz zachować żywe rośliny w zbiorniku to trzeba będzie dodatkowe oświetlenie, które będzie kosztować więcej pieniędzy z góry, ale w dłuższej perspektywie będzie zaoszczędzić pieniądze, nie mając do wymiany roślin, które umierają z powodu braku ekspozycji światła. Pod tym względem warto zawczasu rozważyć zakup, takiego rozwiązania jak pokrywa do akwarium, które będzie zapobiegać wyskakiwaniu ryb, ale da też możliwość instalacji diod LED czy innego oświetlenia do naszego akwarium.