• Home
  • Malowanie elewacji

Malowanie elewacji

Malowanie elewacji Warszawa, to najłatwiejszy sposób na jej odnowienie. Poprawa stanu elewacji nie jest działaniem skomplikowanym jak mogłoby się wydawać oraz można ową czynność wykonać osobiście. Przed przystąpieniem do prac malarskich należy zweryfikować poziom podłoża. Winno być one wytrzymałe, bez uszkodzeń oraz zawilgoceń. Określenie, czy kondycja fasady jest odpowiednio dobra nie należy do najtrudniejszych. Starczą generalne oględziny, by rozpocząć decyzję o malowaniu. Rysy oraz uszkodzenia można skorygować za pomocą uniwersalnej zaprawy murarskiej czy kleju do systemów dociepleń.

Przygotowanie podłoża

Na start należy zweryfikować wygląd fasady. Jeżeli nie ma na niej żadnych większych zniszczeń lub miejsc, gdzie wdarła się wilgotność, to mamy jeden kłopot z głowy. Jeżeli tymczasem odnajdziemy pewne małe uszkodzenia czy ubytki w budowie – łatwo można je skorygować wykorzystując dobry klej czy zaprawę. Jeśli na przestrzeni ścian znajduje się poprzednia farbka, jaka odspoiła się od podłoża czy się kruszy, to należy ją zupełnie wyeliminować. Ubytki w ociepleniu uzupełniamy tymże samym produktem chroniąc je zaprawą oraz siatką zbrojącą.

Dobór środka gruntującego

Środek poświęcony do gruntowania fasady winien być dostosowany zarówno do charakterystyki podłoża, jakie będzie wykańczane, jak również farby zewnętrznej, jakiej wykorzystamy do pokrycia ścian domu. Dostępne na rynku grunty możemy rozłożyć przede wszystkim na akrylowe oraz żywiczne. Pierwsze spośród nich zalecane są do elewacji zarówno nowych, jak również starych, ale zwłaszcza takich, jakie nie mają większych wad. Drugie również dostosowane są do gruntowania nowych oraz starych przestrzeni, jednak niewątpliwie lepiej spisują się w wypadku bardziej zniszczonych ścian.