• Home
  • Dlaczego warto wybrać kamienny blat do kuchni?

Dlaczego warto wybrać kamienny blat do kuchni?

Kuchnia to miejsce, które jest wysoko eksploatowane i w którym nietrudno o uszkodzenia. Jeśli w domu przebywają dzieci, tym częściej może się zdarzyć, że coś im upadnie albo przez przypadek wyleje się na blat. Dlatego też powinien on odznaczać się szeregiem cech, które ochronią go przed wypadkami – to z kolei skłania nas do decyzji, że kamienny blat kuchenny jest po prostu najlepszy.

Wysoka twardość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Blaty kamienne Radom wykonywane są z najwyższej jakości granitu i marmuru, które odznaczają się bardzo wysoką twardością i odpornością mechaniczną. Materiały te są dedykowane do miejsc wysoko użytkowanych, w których uszkodzenia mechaniczne zdarzają się często. Dzięki swoim właściwościom mogą jednak bez najmniejszego problemu znieść różnorodne uderzenia, nacięcia czy inne drobne urazy. Twardość blatu sprawia też, że bez problemu można ustawić na nim wszystkie niezbędne w kuchni akcesoria.

Elegancki wygląd

Marmurowy lub granitowy blat kuchenny odznacza się też pięknym wyglądem, który nie zmienia się w czasie wielu lat użytkowania. Ta jego cecha jest bezpośrednio powiązana właśnie z twardością i wytrzymałością, która zabezpieczają go przed pęknięciami, rysami czy wgnieceniami.

Warto zauważyć także, że dobrze wykonany blat o wysokim połysku jest odporny na działanie różnych substancji, które stosowane są w kuchni. Dzięki temu nie ulega przebarwieniu i nie jest podatny na ich wnikanie do wnętrza jego struktury. W ten sposób jeszcze bardziej jest odporny na działanie czynników zewnętrznych i lepiej zachowuje swoją urodę.