• Home
  • Na czym polega praca product menagera?

Na czym polega praca product menagera?

Kierownik produktu nadzoruje wszystkie aspekty produktu i zarządza zespołami wielofunkcyjnymi, które go tworzą. Kierownik produktu w firmie technologicznej może współpracować z projektantami, programistami, strategami treści, marketingowcami i wszystkimi innymi osobami, które przyczyniają się do tworzenia produktu cyfrowego.

Kierownik produktu może mieć różne tytuły; najczęstszym jest „Product Manager”, ale może być również „Product Owner”, „Experience Architect” lub „Product Director”. Menedżerowie produktu są odpowiedzialni za zarządzanie cyklem życia projektu: tworzenie wstępnego pomysłu, realizowanie go i decydowanie o tym, kiedy go zakończyć, rozbudowywanie go w miarę potrzeb w nadziei na maksymalizację jego sukcesu.

Niezależnie od tytułu czy roli, warto pamiętać, że każdy menedżer produktu jest człowiekiem, który popełnia błędy – każdy projekt wyjdzie z pewnymi niedoskonałościami, które trzeba będzie oszlifować. Łatwo jest obwiniać osobę, która popełnia te błędy, kiedy nie jesteś zadowolony z tego, jak coś wyszło. Ale pamiętaj: posiadanie kogoś, kto jest właścicielem projektu, jest najlepszym sposobem na zapewnienie, że otrzyma on całą uwagę i opiekę, jakiej potrzebuje na każdym etapie rozwoju. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://becomedia.pl/