Olejek CBD

Po wprowadzeniu do obiegu medycznej marihuany w Polsce, pojawiło się wiele pytań i niejasności. Jedne z nich dotyczą tego, gdzie dokładnie można kupić olejek CBD do celów leczniczych.

Legalnie tylko od lekarza

Jedynym zgodnym z prawem źródłem pozyskiwania produktów na bazie konopi indyjskich jest ich zakup w aptece. Do tego potrzeba jednak recepty od lekarza, który wydaje ją dopiero w chwili, gdy są ku temu poważne przesłanki medyczne. Korzystanie z marihuany z innych źródeł jest nielegalne i bardzo niebezpieczne.

Własna uprawa

Wiele osób kusi się na możliwość samodzielnej uprawy konopi. Jest to jest poważne przestępstwo zagrożone wieloletnią karą więzienia. W Polsce można w sposób legalny zakupić wyłącznie same nasiona marihuany. Niektórzy robią to dla celów kolekcjonerskich, co jest dozwolone i dość często praktykowane zwłaszcza w większych miastach.

Właściwe warunki uprawy

Do wyhodowania krzaków medycznej marihuany potrzebne są odpowiednie warunki, ale i sprzęt do jej ekstrakcji. W procesie produkcji dochodzi bowiem do usunięcia z olejku substancji odpowiedzialnych za działanie halucynogenne. W olejku udostępnianym pacjentom pozostają wyłącznie czynniki lecznicze.

W aptece najpewniej

Kupowanie medycznej marihuany w aptece jest jednak ważne nie tylko z powodów prawnych, ale również leczniczych. Tylko taka marihuana pod postacią olejków zapewni pełne działanie medyczne i wykaże swoje lecznicze właściwości. Marihuana z innych źródeł zawiera w sobie nadal czynnik narkotyczny i jest niebezpieczna dla zdrowia.