• Home
  • 3 kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu plakatu do salonu

3 kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu plakatu do salonu

Dekoracja w formie plakatu to ciekawa alternatywa dla klasycznych malowideł i popularnych fotoobrazów. Produkt zamówiony w profesjonalnej drukarni bądź studiu graficznym na pewno nie będzie przypominać papierowych dodatków z gazet dla młodzieży. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas zakupu plakatu do salonu.

Rozmiar

Pierwszym krokiem podczas projektowania własnego plakatu powinno być wybranie rozmiaru. Na stronie https://podsloniem.pl/plakaty/2-3807 jest dostępnych kilka formatów, co pozwala na dopasowanie wielkości produktu do metrażu salonu. Warto pamiętać, że zbyt duży plakat może dać dość przytłaczający efekt. Z kolei mały plakat na ogromnej ścianie może wyglądać dość komicznie. Dobrym pomysłem może być przyłożenie do ściany kartki w odpowiednim rozmiarze przed zamówieniem produktu.

Jakość

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne, dlatego dekoracje powinny mieć raczej dość elegancki bądź nawet ekskluzywny charakter. Plakaty z oferty firmy Pod Słoniem są bardzo estetyczne ze względu na zastosowanie wysokiej jakości druku ekosolwentowego. Dodatkowo grafika jest nanoszona na satynowany papier, możliwe jest też zalaminowanie plakatu w celu zwiększenia trwałości produktu.

Design

Niezmiernie ważną kwestią podczas wyboru plakatu powinien być oczywiście design. Obecnie często można samemu zaprojektować grafikę, co pozwala na maksymalne dopasowanie wyglądu dekoracji do stylu aranżacji salonu. Przykładowo w industrialnych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się abstrakcyjne obrazy, a w klasycznych wnętrzach reprodukcje znanych dzieł.