• Home
  • Czym jest deszczownica i czy warto zdecydować się na jej instalację?

Czym jest deszczownica i czy warto zdecydować się na jej instalację?

Wygodna łazienka, która zapewnia nam optymalny komfort i wypoczynek podczas każdej kąpieli lub prysznica, bez wątpienia jest marzeniem nas wszystkich. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w nowoczesne deszczownice, które są najczęściej spotykane pod prysznicami.

Czym dokładnie jest deszczownica?

Deszczownica to specjalny rodzaj dyszy, zazwyczaj dodatkowej, który znajduje się w górnej części prysznica. Jej zadaniem jest takie rozbicie strumienia wody i napowietrzenie go, aby przypominał delikatne krople deszczu, z jakimi możemy spotkać się na przykład latem. Mają być lekkie, drobne i przyjemne, dzięki czemu kąpiel pod prysznicem staje się jeszcze większą przyjemnością.

Czy warto instalować deszczownicę?

Deszczownice są obecnie coraz częściej wybierane, zwłaszcza do łazienek, w których nie ma wanny. Instalacja deszczownicy pozwala bowiem cieszyć się wyjątkowym, przyjemnym strumieniem wody. Komfort, który zapewnia, dla wielu osób porównywalny jest z kąpielą z bąbelkami w wannie. W ten sposób mogą zapewnić sobie radość z prysznica, którą inaczej może być nieco trudniej uzyskać.

Czy używanie deszczownicy jest droższe, bo zużywa więcej wody?

To często zadawane pytanie przez ludzi, którzy dopiero chcą się na nią zdecydować. Jednak odpowiedź brzmi: nie! Zużycie wody w deszczownicy jest porównywalne do zużycia wody podczas zwykłego prysznicu ze słuchawką. Wszystko dlatego, że deszczownica jedynie rozbija strumień na wiele mniejszych kropel, ustawionych dalej od siebie.