• Home
  • Czym jest druk offsetowy?

Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy jest najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania większości produktów, takich jak plakaty, broszury i wizytówki. Druk offsetowy polega na nanoszeniu małych punktów farby (zwanych pikselami) na gumowy koc, który został mocno naciągnięty na dużą płytę. Płyta ta jest następnie dociskana do papieru, a farba przenoszona na papier.

 

Druk offsetowy ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami druku. Jedną z głównych zalet jest to, że może drukować na wielu różnych materiałach, w tym na papierze i plastiku. Pozwala to również na dużą elastyczność w zakresie tego, co może być drukowane. Niektóre inne metody druku, takie jak laserowe lub atramentowe, nie są w stanie drukować na wielu różnych powierzchniach, ale mogą drukować tylko na specjalnym papierze lub plastiku. Kolejną zaletą jest to, że druk offsetowy ma wysokie standardy jakości i jest w stanie wydrukować pełnokolorowe obrazy w jednym przebiegu bez konieczności wykonywania przedruków.

 

Drukarki offsetowe są bardzo drogimi urządzeniami, więc zazwyczaj mają bardzo duże rozmiary. Ponieważ jednak drukarki offsetowe mają dużą prędkość i pojemność, są wykorzystywane do drukowania setek lub tysięcy kopii jednocześnie. Wejdź również na stronę http://clevermedia.pl/