• Home
  • Jak wybrać trumnę?

Jak wybrać trumnę?

Śmierć członka rodziny to okres bardzo ciężki dla wszystkich krewnych, a w szczególności dla tych, którzy muszą dokonać niezbędnych formalności. Wśród koniecznych kroków znajduje się między innymi wybór trumny. Krótko podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

Trumna do kremacji

Specyficznym rodzajem trumny jest ta przeznaczona do kremacji. Zazwyczaj wykonana jest z delikatnego, cienkiego materiału, jak wiklina, papier lub drewno, nie posiada też zdobień ani lakieru. Nie wolno umieszczać w niej żadnych pamiątek.

Jeśli została podjęta decyzja o kremacji, konieczne jest następnie wybranie urny. W niej oprócz prochów zmarłego można umieścić także ewentualne pamiątki po nim.

 

Tradycyjna trumna

Jeśli pochówek ma mieć charakter tradycyjny, wybór trumny może okazać się większym wyzwaniem. Domy Pogrzebowe oferują bardzo wiele modeli wykonanych z różnych gatunków drewna. Wszystkie trumny są lakierowane i ozdobione, dzięki czemu pomagają uczcić pamięć zmarłego w godny sposób. Ich przykłady można zobaczyć pod adresem https://www.kulmapogrzeby.pl/trumny/.

 

Na jakie cechy klasycznej trumny zwrócić uwagę?

W przypadku zakupu klasycznej trumny należy zwrócić przede wszystkim uwagę na wiek i budowę zmarłego. Większość modeli jest uniwersalna, jednak w przypadku osób bardzo postawnych albo dzieci kryterium to będzie miało ogromne znaczenie. Ważny może być także sam wygląd i kolor, które mogą być dobrane pod kątem upodobań rodziny albo zmarłego. Często dopasowuje się je także do płci oraz wieku osoby zmarłej. W razie wątpliwości Dom Pogrzebowy może udzielić porad, które pomogą uczcić jego pamięć w odpowiedni sposób.