• Home
  • Kosmetyki z retinolem — co warto o nich wiedzieć?

Kosmetyki z retinolem — co warto o nich wiedzieć?

Do największych hitów kosmetycznych ostatnich lat bez wątpienia można zaliczyć kosmetyki z retinolem. Kremy, serum i inne specyfiki z tym składnikiem to obecnie niemal obowiązkowy element pielęgnacji skóry fanek śledzenia nowinek kosmetycznych. Zastanawiasz się, czy takie produkty sprawdzą się w twoim przypadku? Dowiedz się więcej o kosmetykach z retinolem.

Czym jest retinol?

Popularny retinol to po prostu witamina A w czystej postaci. Ludzki organizm jest w stanie sam wytworzyć ten składnik z beta-karotenu, który jest dostarczany w pożywieniu i suplementach diety. Wraz z wiekiem ilość retinolu niestety ulega zmniejszeniu, podobnie jak w przypadku ekspozycji ciała na słońce. Ten organiczny związek jest natomiast niezbędny m.in. do utrzymania skóry w dobrej kondycji. I to właśnie dlatego kremy z retinolem by sesderma.pl cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z retinolem?

Kosmetyki z retinolem może stosować niemal każdy, a informacje o ewentualnych przeciwwskazaniach zawsze są podawane przez producentów na opakowaniu. Takie produkty są polecane zwłaszcza osobom, którym zależy na opóźnieniu i zatrzymaniu procesów starzenia się skóry. Witamina A w czystej postaci doskonale radzi sobie bowiem z regeneracją skóry i może zmniejszyć widoczność zmarszczek. Ponadto kosmetyki z retinolem marki Sesderma mogą wspomóc leczenie różnych odmian trądziku. Dodatkowo przy długotrwałym stosowaniu możliwa jest redukcja przebarwień.