• Home
  • Panele słoneczne zalety

Panele słoneczne zalety

Panele słoneczne to świetny sposób na wykorzystanie mocy słońca i stworzenie energii elektrycznej. Składają się one z ogniw fotowoltaicznych, które są półprzewodnikami mogącymi przekształcić światło w energię elektryczną. Panele słoneczne posiadają również inwerter, który przekształca prąd stały (DC) generowany przez panele słoneczne w prąd zmienny (AC), którego potrzebuje Twój dom.

Istnieje wiele zalet korzystania z energii słonecznej w domu. Na początek, jest to czysta i odnawialna energia – więc nie przyczynia się do globalnego ocieplenia lub zmian klimatycznych – i jest darmowa! Wszystko czego potrzebujesz to trochę światła słonecznego i miejsce na umieszczenie paneli słonecznych. Zaoszczędzisz również pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, ponieważ nie będziesz już musiał płacić za prąd od firmy energetycznej. Wreszcie, korzystanie z energii słonecznej to świetny sposób na wykorzystanie nieużywanej przestrzeni na dachu twojego domu.

Panele słoneczne mają również kilka wad. Zaawansowana technologia potrzebna jest do ich produkcji i mogą one być drogie w zakupie i instalacji. Panele słoneczne muszą również być regularnie czyszczone, aby utrzymać wysoką wydajność. Wreszcie, mogą one być trudne do zainstalowania w domu bez pomocy specjalistycznej firmy.

Aby wykorzystać energię słoneczną w pełni, musisz mieć sposób na jej magazynowanie. W przeszłości konieczne było kupowanie baterii do przechowywania energii elektrycznej – ale te są czasami drogie i mogą się rozpaść. Nowoczesne systemy magazynowania energii słonecznej korzystają z czegoś nazywanego akumulatorami litowo-jonowymi. Są one zasilane przez panele słoneczne i mogą przechowywać energię elektryczną, która jest następnie używana do podłączenia domu do sieci energetycznej w nocy lub w czasie burzy. Sprawdź magazyn energii