• Home
  • Profesjonalny peeling do zakładu kosmetycznego

Profesjonalny peeling do zakładu kosmetycznego

Każdy gabinet kosmetyczny powinien być przygotowany na to, iż klientki będą się w nim spodziewały profesjonalnego oczyszczania cery. Dlatego też nieodłącznym kosmetykiem, który musi znaleźć się dosłownie w każdym salonie, jest peeling. Zobaczmy, jakie peelingi będą tymi najbardziej popularnymi.

 

Peelingi do oczyszczania i odbudowy skóry

Peelingi stosujemy w różnych celach. Wszystkie mają jednak dwie wspólne cechy: po pierwsze dogłębnie oczyszczają skórę nie tylko z zabrudzeń zgromadzonych na powierzchni, ale też w porach. Dodatkowo usuwają stary naskórek. Drugie ich działanie to mobilizacja skóry do samoczynnej odnowy i odbudowy świeżego naskórka – czystego, zdrowego i z jednolitym kolorem.

 

Peelingi stosowane w celach estetycznych

Peelingi stosowane w celach estetycznych to przede wszystkim te, które odpowiadają za oczyszczenie, odżywienie, nawilżenie i zmniejszenie widoczności oznak starzenia się skóry. Każdy z nich musi posiadać zbilansowany skład, a także optymalne pH, co będzie odpowiedzialne za uzyskiwane efekty. Mogą mieć nawet bardzo łagodny skład, który pozwala na ich stosowanie w przypadku cery wrażliwej.

 

Peelingi terapeutyczne

Mediderma.pl – hiszpańskie kosmetyki profesjonalne oferuje także peelingi o działaniu terapeutycznym. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko pełniły rolę kosmetyków estetycznych, ale też umożliwiały uzyskanie takich efektów jak depigmentacja, spłycanie blizn czy seboregulacja. Ich działanie jest często bardziej skomplikowane, ale też bardziej spektakularne.